تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بحران بیت‌کوین در سال 2022 به سرکوب دولتی در حوزه کریپتو منجر شود.

به طور کلی، بیت کوین سال موفقی داشته است. از ابتدای سال 2021، ارزش ارز دیجیتال تقریباً 70 درصد افزایش یافته است و ارزش کل بازار کریپتو را در مجموع به 2 تریلیون دلار رسانده است.

در ماه آوریل، اولین تجارت مهم ارزهای دیجیتال با Coinbase عمومی شد. گلدمن ساکس تعامل را تقویت کرد و اولین صندوق قابل معامله در مبادلات ایالات متحده متصل به بیت کوین تأیید شد.

با این حال، نوسانات اخیر قیمت و افزایش نظارت نظارتی پتانسیل بیت کوین را کاهش داده است. به گفته متخصصان، نگرانی هایی در مورد کاهش بازار نیز وجود دارد. با توجه به نوسانات فعلی ارزهای دیجیتال، CNBC فهرستی از خوش بینانه ترین پیش بینی های کارشناسان برای سال آینده را تهیه کرده است.

سقوط بازار ارزهای دیجیتال به گفته برخی از تحلیلگران، انتظار می رود ارزش بیت کوین طی چند ماه آینده به شدت کاهش یابد.

در ماه نوامبر، این ارز دیجیتال به رکورد 69000 دلار رسید. از زمان نوشتن این مقاله، قیمت آن در حدود 50000 دلار است که تقریباً 30 درصد از بالاترین قیمت خود کاهش یافته است.

ضرر 20 درصدی یا بیشتر از اوج‌های اخیر، توسط وال استریت یک بازار نزولی در نظر گرفته می‌شود، اما مهم است که به یاد داشته باشید که بیت‌کوین به دلیل نوساناتش بدنام است.

یکی از دانشگاهیان در دانشگاه ساسکس معتقد است که ETF بیت کوین در سال 2022 به کمتر از 10000 دلار کاهش می یابد و تمام سود حاصل از یک سال و نیم گذشته را از بین می برد. الکساندر گفت که انتظار می رود قیمت بیت کوین در سال آینده به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

بیت کوین “هیچ مبنای اساسی ندارد”، که اساس بدبینی او است. اسکندر می ترسید که تاریخ تکرار شود. بیت کوین پس از افزایش به حدود 20000 دلار در سال 2018 به 3000 دلار در سال 2018 رسید.

حامیان این ارز دیجیتال اغلب ادعا می کنند که این زمان متفاوت است زیرا سرمایه گذاران نهادی بیشتری وارد بازار می شوند. به گفته تاد لوونشتاین، استراتژیست ارشد سهام در Union Bank Private Banking، روند قیمت بیت کوین “به نظر می رسد که با بسیاری از حباب های دارایی های گذشته مطابقت دارد” و “این بار متفاوت است” دقیقاً مانند حباب های قبلی است.

بیت کوین یک استدلال سرمایه گذاری معمولی است که از سرمایه گذاران در برابر تورم ناشی از محرک های دولتی محافظت می کند. به گفته لوونشتاین، یک فدرال رزرو جنگ طلب تر ممکن است شتاب بیت کوین را از بین ببرد. او افزود که شرایط Goldilocks در حال پایان است و جزر و مد نقدینگی در حال کاهش است، واقعیتی که به طور نامتناسبی بر طبقات دارایی های گران قیمت و بخش های سوداگرانه بازار، از جمله ارزهای دیجیتال، تأثیر می گذارد.

همانطور که قبلاً تصور می شد، همه متقاعد نشده اند که حزب نقدی رمزنگاری شده در سال 2022 به پایان می رسد. به گفته یویا هاسگاوا، تحلیلگر بازار ارز دیجیتال در صرافی دارایی دیجیتال ژاپن Bitbank، “عنصر اصلی ریسک، یعنی [کاهش کمی] توسط فدرال رزرو، قبلاً انتخاب شده و احتمالاً در آن لحاظ شده است.» اولین ETF در بیت کوین تصویب اولین ETF بیت کوین در ایالات متحده یک حرکت قابل توجه برای سرمایه گذاران رمزارز در سال 2022 است. “ارزش” بیشتر شبیه یک “اسباب بازی” است تا یک سرمایه گذاری.

تحلیلگران هشدار می دهند که ETF ProShares ممکن است برای معامله گران مبتدی که بسیاری از آنها درگیر رمزنگاری هستند بسیار خطرناک باشد زیرا قیمت های آتی را به جای خود بیت کوین ردیابی می کند.

ویجی آیار، معاون توسعه شرکت ها و رشد جهانی در صرافی رمزارز Luno، اظهار داشت که ETF فیوچرز بیت کوین که در سال جاری منتشر شد، در درجه اول به دلیل هزینه های قابل توجهی که با انتقال بیش از قراردادها همراه است، به عنوان خرده فروشی مناسب نیست.

5 تا 10 درصد فشار/شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد ETF بیت کوین Spot در سال 2022 توسط SEC مجاز خواهد بود، عمدتاً به این دلیل که بازار به اندازه کافی بزرگ و توسعه یافته است که بتواند آن را حفظ کند.

حالت Defi روشن است در حالی که سهم بازار بیت کوین در طول زمان کاهش یافته است، سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم اهمیت خود را افزایش داده اند. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که این روند در سال جدید ادامه یابد زیرا سرمایه‌گذاران تمرکز خود را به مناطق کوچک‌تری از بازار کریپتو معطوف می‌کنند تا بازدهی قابل‌توجه‌تری داشته باشند. به گفته الکساندر از دانشگاه ساسکس، سکه هایی که باید در سال 2022 به آنها توجه داشت شامل اتریوم، پولکادوت و کاردانو است. وی افزود: سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی پس از شناسایی خطرات تجارت بیت‌کوین، به سایر ارزهای مبتنی بر بلاک چین مهاجرت خواهند کرد که واقعاً یک هدف اساسی و اصلی در امور مالی غیرمتمرکز انجام می‌دهند.

سال آینده، الکساندر پیش بینی کرد که ارزش بیت کوین به «کمتر از نیمی از ارزش کل ارزهای قرارداد هوشمند» مانند اتریوم و سولانا کاهش می یابد.

بسته شدن لوونشتاین گفت، در ماه‌ها و سال‌های آینده، مقامات سکه‌های پایدار را «زمانی که به وثیقه‌های زیربنایی آن‌ها و میزان اهرمی که استفاده می‌کنند نگاه کنند» را بررسی خواهند کرد.

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بحران بیت‌کوین در سال 2022 به سرکوب دولتی در حوزه کریپتو منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست